Mario Sikora

Náš tým: Mario Sikora

Mezinárodní lektor

mvelechovska@veva.cz

Výkonný kouč a poradce ve velkých, globálních společnostech; autor; uznávaný průkopník v aplikaci emoční inteligence a enneagramového osobnostního modelu do světa obchodu.

Profesní zkušenosti
1997 - současnost
Rozsáhlé zkušenosti v poradenství pro organizace od vládních agentur, malé společnosti (společnosti s obratem 50mil $ plus) až po společnosti ze žebříčku Fortune 500 včetně společností Motorola, Panasonic, TE Connectivity, Arris Inc., Rohm and Haas/Down Chemical a další.
Pracuje jako výkonný trenér pro vedoucí a ředitele - vedoucí a manažery na úrovni C po Spojených státech, v Jižní Americe, Evropě a Asii. Konzultuje při vývoji a účastní se v přednášení interních firemních programů rozvoje managementu v oblasti leadershipu jako například program "Leadership Essential" pro Motorolu a program "Leadership Development" pro Tyco Electronics.
Mario se zaměřuje na pomoc vedoucím pracovníkům navýšit a aktualizovat svůj potenciál a připravit se na přijetí větší zodpovědnosti.
 
Vypracovává semináře a přednáší na workshopech pro mezinárodní veřejnost, jak prakticky zavést enneagram, dále koučům, konzultantům a terapeutům přednáší koučovacím dovednostem.
 
Dobrovolnická práce ve správní radě
2009-2014 člen správní rady / 2011-2012 prezident Mezinárodní enneagramové asociace; organizace se třemi tisíci členy s pobočkami ve dvaceti zemích.
 
 
Vzdělání
Widener University, Chester, stát Pensylvánie, USA
Bakalář svobodných umění
Reformovaný biskupský teologický seminář, Philadelphia, Pensylvánie, USA
Studium teologie - dva roky
 
Publikační činnost     
Knihy
“Awareness to Action: The Enneagram, Emotional Intelligence, and Change,” spoluautor s Robertem Tallonem, University of Scranton Press, druhé vydání 2006.
Články
Autor nebo spoluautor více jak dvaceti článků týkající se teorie osobnosti a aplikace ve světě obchodu - přeloženo do Italštiny, Francouzštiny, Japonštiny, Dánštiny a Turečtiny.